Inne

Szkolenia team building – forma wspierania organizacji

Data dodania: 06-04-2018

Przedsiębiorcy zamierzający inwestować w ludzi, których zatrudniają, sięgają chętnie po rozmaite nieodpłatne materiały do wyjazdów integracyjnych np w tym miejscu: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Firmy, które je dostarczają przeważnie też udzielają informacji o tym, w jaki sposób całość ma zostać przeprowadzona. Ale pomimo tego nie mają one żadnego wpływu na ostateczne rezultaty takich wyjazdów team building, ponieważ za dużo będzie tu zależało od osoby prowadzącej.

Naprawdę niewiele takich narzędzi będzie wymagać jakiegoś specjalnego podejścia, dzięki dołączonej instrukcji osoba dysponująca pewnymi umiejętnościami na pewno sobie poradzi prowadząc gry i wyjazdy integracyjne. Lecz wbrew pozorom na prowadzącym będzie spoczywała spora odpowiedzialność, musi on bowiem wykorzystać materiały w taki sposób, żeby zaspokojono wszystkie oczekiwania uczestników.

Metody, za pomocą jakich prowadzi się szkolenia i wyjazdy i motywy podejmowania decyzji osób zajmujących się szkoleniami stanowiły przedmiot wielu lat eksperymentów, które prowadził ceniony w swoim środowisku doktor Kirkpatrick. Odkrył on między innymi, że jeżeli nawet przy pierwszym spojrzeniu sposoby reagowania prowadzących event wyglądają zupełnie na przypadkowe, to jednak w podejmowanych przez nich decyzjach dostrzec można ukryte schematy.

Naukowiec w oparciu o swoje badania zdefiniował parę istotnych zagadnień, opisujących w największym skrócie czekające na szkoleniowców wyzwania. Nie powinno być jakiegoś dużego problemu z ich zastosowaniem, a można ich używać w praktycznie każdej sytuacji. Przybrały one postać kilku pytań, które należy zadać zanim ruszy się z wyjazdami integracyjnymi.

Jako pierwsze zagadnienie autor podaje elastyczność prowadzonych warsztatów i tolerancja na próby nagięcia reguł, to w dużym stopniu jest uzależnione od tego, jaki styl pracy ma dana grupa. Należy chwilę się też pochylić nad szybkością pracy. Między innymi można ustalić z góry określony czas u się go trzymać, a można także trochę zwolnić i umożliwić zmiany w harmonogramie.

Obszar o dużym znaczeniu, od którego w dużym stopniu będzie zależał ostateczny sukces, to umiejętność koncentracji na wyznaczonych celach. Jeżeli zespół powinien swoje zadania dokończyć, to trzeba się trzymać tego do samego końca, również podczas podsumowania rezultatów. Równocześnie zespół powinien być świadomy, że pełna odpowiedzialność za doprowadzenie sprawy do końca będzie na nim spoczywać, tu pojawia się następny z decyzyjnych aspektów czyli kontrolowanie.