Inne

Standard w hotelach 5-gwiazkowych

Data dodania: 26-06-2019

Ekskluzywne 5-gwiazdkowe hotele są coraz częściej spotykane. Rośnie zapotrzebowanie na obiekty wysokiej klasy. Stawiają na nie przede wszystkim osoby ceniące sobie prestiż. Bardzo często wybierane są one przez przedsiębiorstwa, które planują organizację wydarzenia biznesowego. Wbrew pozorom nocleg w takim obiekcie nie musi kosztować majątku. Niektóre hotele (np. z sieci https://bestwestern.pl) zapewniają zarówno liczne udogodnienia, jak i korzystne ceny. Warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się obiekty hotelowe 5-gwiazdkowe.

Powierzchnia pokoju

Nie każdy wie, że liczba gwiazdek przyznawana jest podczas kontroli zewnętrznej. Oznacza to, że obiekt nie przyznaje sobie ich samodzielnie. Dzięki temu ocena jest obiektywna i zgodna z rzeczywistością. W hotelach 5-gwiazdkowych pokoje muszą być przestronne. Liczy się ich funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Pokój jednoosobowy powinien mieć powierzchnię minimum 14 m2, a dwuosobowy 18 m2.

W przypadku apartamentów salon musi posiadać minimum 25 m2. Ważne jest również to, aby w obiekcie znajdowała się również sypialnia z wydzieloną łazienką, a także przedpokój z WC.

Wyposażenie obiektu

W obiektach 5-gwiazdkowych musi znaleźć się wyposażenie znajdujące się w hotelach niższej klasy. Konieczny jest minibar, lodówka, woda butelkowana dla każdego gościa, radio, telewizor, czy też sejf. W łazience można znaleźć m.in. szlafrok kąpielowy, wagę, czy też telefon. Oczywiście w hotelach 5-gwiazkowych musi znajdować się sprawna klimatyzacja. Jeśli obiekt posiada więcej niż jedno piętro, to musi znajdować się w nim winda.

W hotelach tej klasy znajdują się zwykle obiekty odnowy biologicznej, a także sale konferencyjne. Istotne jest to, aby room service był czynny minimum 18 godzin na dobę. Zwykle jest on całodobowy, jednak wszystko zależy od danego obiektu. Hotel musi zapewniać możliwość zamówienia kwiatów. Wśród popularnych usług znajduje się m.in. codzienna zmiana pościeli lub ręczników, pranie, prasowanie, czyszczenie odzieży, budzenie na życzenie. W wysokiej klasy obiektach można spotkać się z wykwalifikowanym personelem, który posiada nie tylko szeroką wiedzę, ale również bogate doświadczenie. Zwykle osoby, które posiadają bezpośredni kontakt z gośćmi znają kilka języków obcych. Oczywiście obsługa posiada jednolite stroje, które zostały stworzone dla konkretnej marki. Są to osoby o wysokiej kulturze osobistej, które przyjaźnie podchodzą do każdego gościa.