Inne

Rekreacja, WELLNESS, SPA w obiektach hotelowych

Data dodania: 29-07-2019

Oferta pozwalająca ciekawie zagospodarować czas wolny, to dodatkowy zestaw usług, jaki hotel może zagwarantować swoim gościom. Posiadanie pionu rekreacyjnego znacznie uatrakcyjnia pobyt w obiekcie hotelowym. Może nawet być decydującym czynnikiem, który przekonał gościa hotelowego do złożenia rezerwacji.
Znacznie łatwiej jest hotelowi świadczyć usługi rekreacyjne, gdy znajduje się w sprzyjającej temu lokalizacji. Mowa tutaj o bliskości szlaków turystycznych, jezior lub morza, albo stoków narciarskich.
Sama decyzja o budowie hotelu jest w dużej mierze podejmowana na podstawie analizy okolicznych atrakcji mogących przyciągnąć klientów. Czasami jednak hotel powstaje, ponieważ w danym miejscu – często uczęszczanym i odwiedzanym z innych powodów niż wypoczynkowe – istnieje popyt na miejsca noclegowe. Wtedy właściciel hotelu może zechcieć zapewnić atrakcje rekreacyjne na terenie własnego obiektu.

WELLNESS, SPA, Odnowa biologiczna

Kompleksy odnowy biologicznej w hotelach realizuje się w różnych odmianach. Bardzo często jako baseny kąpielowe i gabinety fizykoterapeutyczne. Można tam popływać, skorzystać z jacuzzi, a potem wziąć masaż relaksacyjny.
Ciekawą ofertą są także sale sportowe. Mogą służyć do treningu siłowego na przykład siłownie albo do gier w parach lub zespołach. Niewielkie sale gimnastyczne, które można odnająć, cieszą się popularnością nie tylko wśród gości, ale także okolicznych mieszkańców, wynajmujących je na partie squasha lub w innych celach.
Oczywiście zespoły rekreacyjne mogą być wewnętrzne i zewnętrze, ale w wypadku hoteli przeważają te pierwsze.
Sieć hoteli Best Western oferuje w Kielcach ciekawe zaplecze rekreacyjne. Będąc tam warto skorzystać z ich oferty. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.bestwestern.pl/booking-path/hotel-details/best-western-grand-hotel-kielce-81025 .
Jeśli atrakcje rekreacyjne występują, często są związane z urodą i dbaniem o nią. Mowa jest tutaj o odmładzających zabiegach takich jak specjalne kąpiele lub nacierania produktami, mającymi korzystny wpływ na skórę. Zabiegi pielęgnacji włosów i paznokci cieszą się popularnością wśród kobiet. Mężczyźni wolą masaże lub saunę.
Coraz więcej hoteli oferuje też usługi racjonalnego spędzania czasu wolnego i odnowy biologicznej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Częścią omawianego pionu hotelowego są też drobne stoiska handlowo-usługowe, w których można zrobić niewielkie zakupy bez konieczności opuszczania obiektu.