Inne

Jak wystawić fakturę proforma w LoMag?

Data dodania: 22-08-2019

Program magazynowy LoMag umożliwia nam nie tylko kompleksowe zarządzanie magazynem, ale również pozostałymi obszarami działalności. Dzięki temu unikniemy konieczności zakupu oraz wdrożenia kolejnych narzędzi np. do fakturowania. Należy wspomnieć, że możemy w każdej chwili wyłączyć obsługę VAT, a tym samym dostosować oprogramowanie do indywidualnych potrzeb. Darmowy program do wystawiania faktur zwolnionych z VAT gwarantuje szybką i niekłopotliwą edycję dokumentu. Warto również dowiedzieć się, w jaki sposób wystawić fakturę proforma.

Opłacenie transakcji

Nie każdy ma świadomość, kiedy generuje się fakturę proforma. Jest on wystawiana w momencie sprzedaży towarów, czy też usług. Potwierdza ona umowę kupna-sprzedaży, jednak bez skutków księgowo-podatkowych. Fakturę proforma najczęściej więc wystawia się w momencie opłacenia transakcji, która nie musi być księgowana. Zmienia się to w momencie opłacanie zamówienia. Opisywany program do wystawiania faktur pozwala w ciągu kilku minut wystawić, czy też edytować dokument.

Zdefiniowanie kontrahenta

Podstawą prawidłowo wystawionej faktury proforma jest zdefiniowanie kontrahenta. Musimy więc wskazać go z listy lub wpisać dane ręcznie. Wypełniamy pozostałe pola znajdujące się w formularzu. Musimy wybrać towar, a także wskazać jego ilość. Istotne jest również to, aby określić stawkę VAT. Domyślnie wynosi ona 23%. Dobrze jest również uzupełnić daty, czyli datę sprzedaży, datę wystawienia dokumentu, a także datę płatności. Powinniśmy również określić rodzaj płatności.